Początek hodowli "MERSATINO", to rok 2000. Kupno domu w tym roku, było bezposrednią przyczyną kupna dużego psa w przyszłosci. Kwietniowy sobotni wieczór roku 2001, około godz. 16.00; siedząc przy stole w jadalni planując jesienny remont domu, zdecydowalismy wspólnie całą rodziną o zakupie dużego psa. Jedynym dużym psem w historii mojej rodziny był poniemiecki dog mojego dziadka. Nastąpiła potrzeba szybkiego zakupu szczeniaka doga, przed remontem. Decyzja natychmiastowa - godz. 17.00 - wyjazd po gazetę z ogłoszeniami, godz. 17.15 - pierwszy telefon z listy - hodowla Calamites Pani Maryla Karpińska - W-wa. Jest pies (4 miesiące) do odbioru. Wsiadamy w samochód i o godz. 24.00, jestesmy z powrotem. Kupilismy wielki problem - MERFEUSZ Calamites. Dzieci załamane. Miał być szczeniak? Co to jest? Większy niż dorosłe psy w okolicy...

Głównym inspiratorem zgłoszenia MERFEUSZA do związku, była Pani Rogowska (Błękitne Wydmy) na wystawie we Włocławku - 2001. Dwa tygodnie później nastąpiła pierwsza wystawa KLUBOWA DOGÓW w Łodzi. Sędzina z Węgier wyprasza nas z ringu - "Teraz wchodzą szczeniaki, dorosłe później" - tłumaczy tłumacz. Ależ to jest szczeniak - odpowiadam. I to był początek problemów w Polsce. Zdobył Championat, ale wyżej nie doszedł w wynikach. Dopiero po wyjazdach za zachodnią granicę, doceniono jego wygląd. Na dzień dzisiejszy MERFEUSZ, to po odchudzeniu, po radach pani Joanny Milewskiej-Kuncewicz (hod. PATLAND - której suczki są przez niego kryte); za które serdecznie dziękuję, waży 99 kg; wysokosć w kłębie 101 cm. Określenie, że jest największym dogiem w EUROPIE; nadane przez sędziów w LUDWIGSCHAFEN; ERFURCIE; LIPSKU - powoduje problemy w ocenianiu, ale też z kryciem suczek standardowych wymiarach. Zakupiona w sierpniu 2004 suczka SATI Grande Finale jest piękną suką wystawową - w ocenie sędziów, zdobyła wszystko co możliwe w danej klasie, jednakże przechodzi pod MERFEUSZEM.

Z własnego doswiadczenia szczeniaki po MERFEUSZU kieruję do przedsiębiorców związanych ciągłą pracą, którzy chcą odpocząć wyjeżdżając na wystawy zagraniczne i krajowe, poznając hodowców z całej Europy.

REMIGIUSZ FIGLEWSKI
tel. kom. +48.608.458.276
e-mail: mersatino@wp.pl
adres: Żałe 97A, 87-517 Brzuze
GPS: E19.311670 N53.032730© Copyright & Design by Klaudia Karłowicz
Only for Remigiusz Figlewski, hod. Mersatino
® All Rights Reserved *2010*